Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

7 důvodů, proč dovolená v Řecku

Ptáte se, proč je Řecko tím nejlepším místem pro dovolenou? Je to tradiční dobře dostupná bezpečná země s báječnou kuchyní a nejkrásnějšími plážemi, která se vám jen tak neomrzí. Líbit se tu bude rodinám s dětmi, obdivovatelům historie a památek i milovníkům potápění.

Tady je podrobně 7 našich důvodů, proč Řecko: 

1. Tradiční, osvědčená, bezpečná a dobře dostupná země

Blaknytně modré moře na pozadí řeckého kostelíka

Řecko patří na seznam tradičních a bezpečných dovolenkových destinací. Najdete tu všechno, co si jen člověk může přát pro bezstarostnou dovolenou: prosluněné pláže, křišťálově čisté moře, divukrásnou bohatou přírodu, pohodlné zázemí pro turistický ruch i srdečnost a pohostinnost místních. Výhodou je také členství Řecka v EU a jeho měna. A není to daleko. Nejlepší je samozřejmě cestovat letadlem, dostanete se sem ale i autem nebo autobusem.

2. Řecko je pestré, pokaždé tu zažijete jinou dovolenou

Typický řecký přístav s kotvícími čluny

Nikdy se vám neomrzí a vždycky se sem budete rádi vracet. Dovolená v Řecku může být totiž pokaždé úplně jiná. Vyberte si dovolenou na pevnině nebo na některém z mnoha řeckých ostrovů. Dovolenou můžete strávit na pláži u moře nebo objevováním země během poznávacího zájezdu nebo plavby.

3. Řecké pláže jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě i na celém světě

Pohádková pláž Katsiki na ostrově Lefkada

Přebohaté řecké pobřeží nabízí opravdové přírodní skvosty. Zdejší pláže vám doslova vyrazí dech. Vedle nejfotografovanější řecké pláže Navagio na ostrově Zakynthos tu můžete obdivovat oblíbenou Laganas, hnízdiště želv karet obrovských. Dalšími turistickými taháky jsou například populární pláž u Anthony Qiunn Bay poblíž Faliraki na Rhodosu, kouzelná Katsiki na Lefkadě nebo Mastichari na ostrově Kos.

4. Vaše děti budou milovat Řecko

Děti milují hry na pláži

Řecko je také ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Drtivá většina zdejších pláží je vhodná pro děti, jsou většinou písčité nebo s drobnými kamínky a mají pozvolný vstup do moře. Najdete tu pestrý výběr hotelů vhodných pro děti a k dispozici je také nabídka výhodných zájezdů s dětmi zdarma. Pokud máte doma malé vodníky, jistě jim uděláte radost výběrem hotelu s aquaparkem.

5. Báječná řecká kuchyně

Co může být lepšího než kombinace čertsvé zeleniny, oliv a sýru feta?

Řekové milují život a tomu dobré jídlo a pití prostě patří. Řecká kuchyně je bez nadsázky jednou z nejlepších na světě. Je založena na čerstvých surovinách, zejména zelenině, bylinkách a řeckém olivovém oleji. Její kouzlo spočívá v jednoduchosti přípravy pokrmů. Kdo by neznal řecký salát se sýrem feta, tzatziki, gyros nebo musaku. A pokud jste spíše na sladké, určitě vás potěší pravý řecký jogurt s medem a vlašskými ořechy. Oblíbená je ledová káva frappé, z alkoholických nápojů se nejčastěji podávají vína, například typická retsina chutnající po pryskyřici.

6. Ráj pro milovníky historie a památek

Divadlo státníka Heroda Attica na jižním úbočí aténské Akropole

Řecko je kolébkou evropské civilizace a je plné památek připomínajících její slavnou bájnou historii. Vedle hlavního města Atény s jeho Akropolí a Agorou patří k nejznámějším památkám například Knossův palác na Krétě, proslulá Olympie na poloostrově Pelopones nebo antické Delfy se bájnou věštírnou na úpatí hory Parnas. Velmi navštěvované je i starověké město Lindos na ostrově Rhodos.

7. Výpravy do tajemného světa mořských hlubin v Řecku

Členité pobřeží Řecka omývané křišťálovými vodami hned pěti moří (Egejské, Krétské, Thrácké, Středozemní a Jónské) skýtá příhodné podmínky pro obdivovatele krás podmořského světa. Výborné potápění je například na Chalkidiki nebo v oblasti Olympské riviéry. Kvůli potápění se jezdí na Krétu do Plakias nebo okolí měst Rethymnon, Agios Nikolaos a Hersonissos. Nádherné zátoky pro potápění jsou i na ostrově Paxos.

Co by vás mohlo dál o Řecku zajímat