Vyberte zemi
29.07–28.09.2021

Dovolená v Řecku a na řeckých ostrovech je bezpečná

V minulých letech padaly otázky, zda Řecko odejde z eurozóny a co by to znamenalo pro turistiku. Řecko se také potýkalo s přívalem uprchlíků. Mnozí lidé se proto ptali: je dovolená v Řecku bezpečná?

Nebojte se do Řecka

Podle aktuálních informací Ministerstva zahraničních věcí ČR odpovídá bezpečnostní situace v Řecku ostatním zemím EU. Zdejší hoteliéři a podnikatelé si považují každého hosta a dělají všechno pro jeho pohodlí a bezpečí. Takže není pochyb o tom, že v létě opět zavládne v řeckých letoviscích ta pravá prázdninová pohoda. Z pohledu turisty je Řecko naprosto bezpečné a není třeba se ničeho obávat. Řecké ostrovy jsou navíc po řadu let neprodávanější prázdninovou destinací. I letos se zájezdy do Řecka těší vysokému zájmu. 

Tipy na bezpečnou dovolenou v Řecku

Vyberte si některý z řeckých ostrovů, například Santorini, Zakynthos, Korfu či Samos. Nebo vyzkoušejte oblast kolem městečka Parga na pevnině. Vypravit se můžete také na Krétu nebo Rhodos.

Ostrov Santorini, Kamari

Ostrov Santorini, Kamari

Mezi nejznámější turistická letoviska na ostrově Santorini patří Kamari. Rozkládá se na východním pobřeží, nedaleko města Thira. Těšit se můžete na dva kilometry dlouhou tmavou pláž sopečného původu, kterou ocení především dospělí turisté.

Ostrov Korfu, Dassia

Ostrov Korfu, Dassia

Letovisko Dassia na východním pobřeží Korfu patří k těm větším. Najdete tu výběr ubytovacích zařízení stejně jako řadu služeb, bohaté zázemí pro letní sporty i příležitosti k zábavě. 

Řecká Pevnina, Parga

Řecká pevnina, Parga

Starobylé přístavní městečko Parga s typickou místní architekturou najdete na severozápadě řecké pevniny na pobřeží Jónského moře. Jedná se o romantické místo s krásným koupáním jako stvořené pro dovolenou. 

Ostrov Kréta, Hersonissos

Živé turistické středisko Hersonissos je jedním z nejstarších na Krétě. Pro každého má něco: nekonečné písečné pláže se spoustou atrakcí, velkorysý akvapark, obchody, bohatý noční život i historické památky a krásnou přírodu v okolí.

Ostrov Rhodos, Faliraki

Ostrov Rhodos, Faliraki

Příjemné turistické městečko Faliraki se pyšní nádhernou písečnou pláží v délce pěti kilometrů. Také zde najdete všechno pro perfektní dovolenou.

Ostrov Zakynthos, Kalamaki

Ostrov Zakynthos, Kalamaki

Klidnější prázdninové středisko Kalamaki leží ve východní části ostrova Zakynthos. I tady vládne příjemná prázdninová atmosféra a zdejší pláž s jemným pískem se výborně hodí pro rodiny s dětmi. Oblíbenou atrakcí jsou vzácné mořské želvy caretta caretta, které tu hnízdí. 

ostrov Samos, Samos

Ostrov Samos, Samos

Hlavní město ostrova Samos tvoří dvě části: starší část zvaná Vathy a moderní Samos. Přes vliv moderní turistiky si místo zachovalo podobu typického přístavního městečka. I tady vás čeká nádherná pláž, historické památky, malebné uličky i obchody, taverny a spousta zábavy.

Kam dál?