Vyberte zemi
16.05–15.07.2021

Naši klienti radí: jaké speciality místní kuchyně ochutnat na dovolené

Jste gurmáni a na vaší dovolené nesmí chybět testování specialit lokální kuchyně? Podívejte se, na čem si v zahraničí pochutnali naši klienti a co doporučují vyzkoušet.


Drinky
Letní ovocné drinky

Dominikánská republika: cukrová třtina, kokosy a rum

V Dominikánské republice doporučují naši klienti ochutnat cukrovou třtinu, která se zde pěstuje, dále výtečný dominikánský rum a pít z kokosu. Skvělé jsou také místní doutníky, domácí káva i kakaové boby. To vše a mnohem více můžete vyzkoušet na výletě za životem domorodců safari jeepem.

Podívejte se, co na dovolené v Dominikánské republice ochutnali naši klienti


Marocký čaj
Marocký čaj

Maroko: čaj a jídlo s vůní orientu

V Maroku si pochutnáte na jídlech s nádechem orientu, berberských pokrmech, sladkostech z medu a ořechů a především na proslulém sladkém marockém čaji. Doporučujeme výlet na tradiční berberskou večeři v Kasbě, na kterém poznáte speciality marocké kuchyně. Nebo se vydejte na výlet do Marrákeše, v němž vyzkoušíte lokální pochoutky na místních trzích.

Podívejte se, co na dovolené v Maroku ochutnali naši klienti


Chobotnice Řecko
Chobotnice

Řecko: zdravá kuchyně plná darů moře

Nejoblíbenějšími pochoutkami jsou v Řecku pro naše klienty ryby a mořské plody. Doporučujeme zúčastnit se Řeckého večera s tradičním řeckým jídlem a pitím nebo plavby lodí s grilováním či výletu na ostrov Kalymnos s piknikem (řecké víno, salát, chobotnice a souvlaki). Možností jsou spousty! Řecká kuchyně je rozmanitá, výtečná a navíc zdravá.

Podívejte se, co vyzkoušeli na dovolené v Řecku naši klienti.


Paella
Španělská paella

Španělsko: tradiční paella, sangria a další

Láká vás na dovolené ve Španělsku ochutnat tradiční paellu, tapas a další pochoutky španělské kuchyně? Doporučujeme vám návštěvu večerní show Es Foguero na Mallorce, která je přepychovou "dinner show" ve stylu Las Vegas v jednom z nejluxusnějších podniků ostrova. Nebo vyrazte na výlet do starobylé usedlosti Son Amar, v jejímž slavnostním sále se podávají tradiční mallorská jídla.

Podívejte se, co chutnalo na dovolené ve Španělsku našim klientům.


Zmrzlina
Ovocná zmrzlina

Chorvatsko: lahodná zmrzlina

Letní dovolená v Chorvatsku je ve znamení mlsání ledových pochoutek. Chorvatská kuchyně toho však nabízí mnohem víc. Pokud vás lákají místní vína, rakije i mořské plody a domácí speciality, můžete je ochutnat na výletě do národního parku Kornati nebo na výletě loďkou po řece Cetina do města Omiš. Naši klienti ovšem doporučují především již zmíněnou skvělou zmrzlinu.

Podívejte se, jak si výtečnou chorvatskou zmrzlinu dopřávali na dovolené naši klienti.


Lilek
Plněný lilek

Bulharsko: dary moře a zelenina

Bulharská kuchyně je plná zeleniny, sýrů, masa, plodů moře a typického bulharského jogurtu, který odsud pochází. Vydejte se na své dovolené v Bulharsku na výlet za bulharskými zvyky, tradicemi a jídlem na statek - skanzen. Zde se seznámíte s recepty krajových jídel, projdete si ovocné sady a vinice a budete mít možnost zúčastnit se sklizně. Součástí výletu je bohatá večeře z tradičních bulharských pokrmů. 

Podívejte se, co chutnalo na dovolené v Bulharsku našim klientům.


 

Italská zmrzlina
Tartufo di Pizzo

Itálie: voňavá káva

Itálie je proslulá svojí výtečnou kuchyní. Na dovolené v Itálii nesmíte opomenout ochutnat výbornou italskou pizzu, těstoviny, sýry, zmrzlinu, ale i víno a kávu. Místní likéry a vína vyzkoušíte na výletě kolem ostrova Ischia, dále na výletě do Aerace a Locri, na proslulé zmrzlině tartufo di Pizzo si pochutnáte na výletě do města Pizzo a lokální sýry i uzeniny nakoupíte na trzích v Tropea.

Přečtěte si, jak si na své dovolené v Itálii naši klienti pochutnali na italské kávě.

 


Madeira víno
Vinice na Madeiře

Madeira: lahodné víno

Portugalský ostrov Madeira se pyšní jedinečným vínem, jehož ochutnávku si na dovolené na Madeiře nesmíte nechat ujít. Místní víno i další speciality vyzkoušíte v typické madeirské restauraci nebo v unikátní restauraci s půlkruhovým jevištěm a s výhledem na moře. Na výletě do Curral das Freiras zase ochutnáte domácí brandy ginja či tradiční madeirský koláč.

Podívejte se, jak chutnalo madeirské víno našim klientům.


Srílanská kuchyně
Tradiční srílanské pokrmy

Srí Lanka: kokosový arak a další dobroty

Ostrov Srí Lanka je známý především svými čajovými plantážemi. Cejlonský čaj je proslulý po celém světě. Naši klienti však doporučují k pití spíše zajímavý kokosový destilát arak a místní pivo. Co se týče jídla, podávají se na Srí Lance výtečné kořeněné pokrmy založené na mase, darech moře, rýži, čočce, různých plackách, zelenině, ovoci apod.

Podívejte se, jak chutnala pravá srílanská kuchyně našim klientům.


Vyrazte za gastroturistikou!

Spojte cestování a gurmánské zážitky do jednoho na gastrovýletu. Poradíme vám, do jakých lokalit vyrazit za gastroturistikou a kulinářskými zážitky.

Podívejte se na speciality místních kuchyní pro vaši dovolenou v zahraničí.