1. eTravel.cz
  2. Novinky
  3. Kam na dovolenou v květnu

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

Středa, 26.4.2023

Kam na dovolenou v květnu? Přivítejte začátek sezóny ve Středomoří

Zimě dáme brzy definitivně vale, na opalování u přehrad a rybníků si ovšem v českých podmínkách musíme ještě nějakou tu chvíli počkat. Jsou ale místa, kde se léto už hlásí o slovo. Pokud se nemůžete dočkat tepla i slunce, naplánujte si dovolenou v květnu do Středozemí. Letoviska jsou na první návštěvníky pečlivě připravená, jak se patří, největší nával turistů však ještě nehrozí. Připravili jsme si pro vás oblíbené destinace pro květnovou dovolenou, kde si za dostupné ceny užijete skvělé koupání, krásné pláže, zábavu i odpočinek.

ZÁJEZDY K MOŘI V KVĚTNU

Naše žhavé tipy na výhodnou květnovou dovolenou u moře

  1. Řecko
  2. Turecká riviéra
  3. Mallorca
  4. Tunisko

ŘECKÉ OSTROVY: uspokojí vaše touhy po poznání

Dovolená v Řecku

Srdečné a pohostinné Řecko patří tradičně k nejoblíbenějším zemím pro letní i jarní dovolenou. Antické památky, více než 300 dnů slunce v roce, jedny z top pláží na světě, ale i jedinečná příroda přesvědčí každoročně milióny turistů k návštěvě řecké pevniny i ostrovů. Do Řecka se opakovaně vracejí tisíce nadšených návštěvníků, kteří touží po procházkách malebnými uličkami a posezení v řeckých tavernách, kde si budou moct vychutnat nejen pochoutky řecké kuchyně, ale i příjemnou řeckou hudbu.

K nejatraktivnějším řeckým ostrovům patří tradičně ty největší, skýtající nejpestřejší možnosti k relaxaci, sportu, zábavě a výletům. Letos doporučujeme ostrovy Krétu a Rhodos, na které pořídíte dovolenou za opravdu výhodné ceny. Navíc vás potěší příjemné teploty vzduchu kolem 25 stupňů a moře vyhřáté minimálně na 20 stupňů.

KVĚTNOVÁ DOVOLENÁ DO ŘECKA

TURECKÁ RIVIÉRA: dovolená jako v bavlnce

Dovolená v Turecku

Pokud si rádi dopřejete maximální servis, komfort a prvotřídní služby zahrnující také all inclusive, zároveň se vám ale nechce utrácet za týden dovolené celé jmění, zaostřete na Tureckou riviéru. Počasí dovolené v květnu přeje - už je v podstatě letní. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28 stupňů a teplota vody má přibližně 21 stupňů. Turecko je vyhlášené skvělou kuchyní, kterou si ve velkém budete moct dopřát v drtivé většině hotelů. Velkou tradici tu má lázeňství - kdo nevyzkoušel turecké hammam, o mnohé přichází. Lázně jsou zpravidla nedílnou součástí resortů.

Pokud byste zatoužili seznámit se blíže se zajímavými místy a atrakcemi Turecké riviéry, budete mít celou řadu možností. Kromě památek z antického období se tu můžete plavit po smaragdové řece, podívat se do tradiční kobercárny, navštívit rozsáhlé tržnice a večer si třeba zatančit.

KVĚTNOVÁ DOVOLENÁ DO TURECKA

MALLORCA: královna jarních destinací

Dovolená na Mallorce

Největší z Baleárských ostrovů je na jaře přímo magnetem pro natěšené turisty. Malebné pláže už lákají k opalování a moře je ještě osvěžující. Pro sport, romantické procházky po promenádách nebo výlety do přírody je květen nejlepší doba.

A proč na dovolenou zamířit právě na Mallorcu? Velkým benefitem ostrova je vynikající španělská kuchyně, která nikdy nezklame. Mallorca je skvělou volbou také pro rodinnou dovolenou. Průměrné květnové teploty okolo 23 stupňů jsou pro děti perfektní. Navíc tu s nimi můžete navštívit mnoho atrakcí, užijte si úchvatný podmořský svět Palma Aquarium nebo delfinárium Marineland.

KVĚTNOVÁ DOVOLENÁ NA MALLORCU

TUNISKO: pro májovou dovolenou jako stvořené

Dovolená v Tunisku

Tunisko je překrásná země na severu Afriky známá svými dlouhými písečnými plážemi na pobřeží Středozemního moře, dechberoucí pouštní krajinou a bohatým kulturním dědictvím. Tuniská pevnina i Djerba jsou turisty velmi oblíbená místa, ve kterých si můžete vychutnat tradiční tuniskou kuchyni, prozkoumat zajímavá místa a zažít spoustou různých aktivit. Ať už jsou to vyjížďky na velbloudech na saharské poušti, koupání v křišťálově čistých vodách tuniského pobřeží nebo návštěvy impozantních historických památek.

Jestli chcete letět v květnu za sluníčkem, tak vyrazte právě do Tuniska. Průměrné teploty vzduchu se na pobřeží této země pohybují v květnu kolem příjemných 25 stupňů. V Tunisku se tedy oproti Česku krásně ohřejete, a navíc se nebudete muset o nic starat. Hotelové komplexy nabízí turistům špičkový servis, luxusní ubytování, příjemnou atmosféru, animační programy a mnoho z nich má vlastní aquapark. Dovolená v Tunisku je tak vhodná především pro rodiny s dětmi, které si zde rozhodně přijdou na své.

KVĚTNOVÁ DOVOLENÁ DO TUNISKA

Mohlo by vás zajímat

Další články

Inspirujte se naším žebříčkem TOP 7 nejlepších zemí na dovolenou v roce 2024, které jsme pro vás vybrali s důrazem na krásné pláže, skvělé turistické zázemí, zajímavé výletní cíle a jedinečné zážitky.
Stýská se vám po létě a chcete si ještě dopřát teplého počasí? Poradíme vám, kam vyrazit na nejlepší říjnovou dovolenou u moře. Nechte se inspirovat středomořskými destinacemi, kde jsou i na podzim pláže krásně vyhřáté, nebo letovisky u břehů severní Afriky, kde si užijete koupání v příjemně teplé vodě.