Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
20.02–19.04.2020

Kam na Velikonoce 2020? k moři, na hory nebo na eurovíkend

Přemýšlíte, kam letos na Velikonoce? Využijte volných velikonočních dnů k prodlouženému víkendu v zajímavých evropských metropolích a poznejte cizí velikonoční tradice. Nebo můžete odjet za posledním lyžováním do italských či rakouských Alp, kde na vás i v půlce dubna čekají dobré podmínky pro lyžování, či strávit Velikonoce u moře. Dáme vám skvělé tipy, kam na nejlepší velikonoční pobyty 2020.

Velikonoční vajíčka na pláži

Velikonoční zájezdy k moři

Ručně malovaná vajíčka, velikonoční beránek, pomlázka z vrbových proutků - to jsou symboly českých Velikonoc. Jestli ale na našich tradicích příliš netrváte, prožijte raději Velikonoce v teple. Ptáte se, kam na Velikonoce k moři, abyste si užili dostatek slunečních paprsků? Vyberte si ze zájezdů do Spojených arabských emirátů, na Kanárské ostrovy či do Egypta, kde budou vaše velikonoční svátky plné relaxace u vody nebo koupání v moři.

Spojené arabské emiráty: Velikonoce v kulisách horkého léta

Ve Spojených arabských emirátech mají teplo a sluníčko po celý rok. V dubnu dosahují teploty vzduchu v průměru 30 stupňů a moře je vyhřáté na úžasných 24 stupňů. Jde tedy o skvělou destinaci pro velikonoční pobyt na pláži. Pokud vás zároveň lákají zajímavé výlety do pouště, ochutnávky arabské kuchyně, poznávání exotické kultury a super moderní architektury a toužíte po ubytování v luxusním hotelu, jsou právě Emiráty tím pravým místem pro váš letošní velikonoční pobyt.

Egypt: nejlevnější velikonoční zájezdy

Opalování a koupání v moři si na Velikonoce užijete také v Egyptě. Na rozdíl od Spojených arabských emirátů vás však velikonoční pobyt v Egyptě vyjde levněji. I za nízkou cenu tu můžete počítat s all inclusive dovolenou, během které vypustíte z hlavy veškeré starosti a budete si plnými doušky dopřávat odpočinku, sluníčka a dobrého jídla a pití. Nejlevnější týdenní zájezdy s all inclusive jsou zde k dostání již od 10 000 Kč za osobu!

Kanárské ostrovy: osvěžující Velikonoce u moře

Pokud hledáte kompromis mezi horkou exotikou a chladnou Evropou, vydejte se na Velikonoce na Kanárské ostrovy. Koupání v moři je sice v dubnu na Kanárech vhodné spíše pro otužilce, ale příjemné teploty vzduchu nad 20 stupňů přejí aktivní dovolené a poznávání. Velikonoční pobyty na Kanárech jsou navíc ve znamení krásy a vůně jarní přírody a letoviska ještě nejsou přeplněna davy turistů jako v hlavní sezóně.

Velikonoční zájezdy na hory

Rádi byste ještě stihli lyžovačku? Ani v půlce dubna to v italských a rakouských Alpách nebude problém, a tak prodloužený velikonoční víkend přijde vhod i lyžařům.

Itálie: velikonoční prázdniny na lyžích pro celou rodinu

V Itálii se v polovině dubna nabízí velikonoční lyžování ve středisku Santa Caterina, které díky vysoké nadmořské poloze a kvalitnímu systému umělého zasněžování zaručuje skvělé sněhové podmínky. Zdejší náročné sjezdovky a pestrá nabídka volného a extrémního lyžování potěší především zdatné lyžaře. Dalším italským střediskem ideálním pro velikonoční pobyt je Val Senales, kde dobré sněhové podmínky i na Velikonoce zajišťuje ledovec a vysoká nadmořská poloha. Toto středisko je vhodné pro všechny od začínajících lyžařů a rodin s dětmi až po náročné lyžaře. Vůbec nejlepší rodinnou dovolenou na horách slibují na Velikonoce díky perfektnímu zázemí pro nejmenší lyžaře střediska Bormio / San Colombano a Livigno.

Rakousko: jistota sněhu blízko ČR

Co se týče velikonočního lyžování v Rakousku, můžeme díky vysoké nadmořské poloze na velikonoční pobyt s lyžováním doporučit rakouská střediska Sölden Arena - Ötztal a Stubaital. Skvělé sněhové podmínky a zároveň perfektní zázemí pro rodiny poskytují Nassfeld a Gasteinertal-Grossarltal.

Velikonoce v evropských městech

Láká vás prodloužený velikonoční víkend v některé z evropských metropolí? Ty největší a nejokázalejší velikonoční oslavy prožijete ve Francii, Španělsku či v Itálii. Podívejte se, jak tyto národy slaví Velikonoce a jaké jsou jejich velikonoční zvyky a pokrmy.

Velikonoce v Itálii

Zatímco u nás jsou Velikonoce hlavně velebením jara a radostí z probouzející se přírody, pro Italy znamenají největší křesťanský svátek připomínající ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Hlavní oslavy se přirozeně odehrávají na Velikonoce v Římě, počínaje mší na počest poslední večeře Páně až po nedělní papežské požehnání Urbi et Orbi. 

Velikonoce se slaví po celé zemi, ať už se vypravíte na velikonoční zájezd do Benátek nebo jiných italských měst. Pořádají se procesí, lidé se modlí a rozjímají a v neděli před Velikonočním pondělím se blahořečí větvičkám olivovníku. Postní doba končí, a to je důvod se dobře najíst.

Na velikonočním stole v klasické italské domácnosti nesmí chybět speciální velikonoční polévka, hlavním chodem nejčastěji bývá jehněčí nebo kůzlečí pečeně. Nechybí samozřejmě ani typické velikonoční sladkosti. Italskou obdobou našeho beránka je holubice, tzv. colomba. Pečou se také sladké domácí chleby pro obdarování přátel a preclíky, jejichž tvar prý připomíná ruce založené při modlitbě. 

Velikonoce ve Francii

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněny vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

Velikonoční Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj výlet naplánujete právě v čase Velikonoc, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější a nápaditější.

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte se na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků. 

Velikonoce ve Španělsku

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, tzv. Semana Santa, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou sošky Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Navštivte o Velikonocích Barcelonu a poznejte pravou španělskou velikonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali zdejší tradice.

K Velikonocům patří dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek. 

Co by vás mohlo zajímat