Zájezdy
Letenky
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
2 dospělí | bez dětí
20.02–19.04.2019
Vyberte dopravu
Vyberte destinaci
0 zájezdů. Upravte, prosím, parametry hledání

Kam na Velikonoce? K moři, na hory i do měst!

Přemýšlíte, kde strávit letošní Velikonoce? Velikonočních zájezdů jsou spousty! Můžete odjet za jarním lyžováním do italských nebo rakouských Alp, kde na vás čekají dokonale upravené liduprázdné sjezdovky, strávit Velikonoce u moře nebo si udělat prodloužený víkend v evropských metropolích.

  Velikonoce

  Velikonoční pláž
  Velikonoční dobroty

Kam jet o Velikonocích na lyže?

Chtěli byste ještě stihnout lyžovačku? Ani v dubnu to v italských a rakouských Alpách nebude problém, a tak prodloužený víkend přijde vhod i lyžařům. Ledovec Kitzsteinhorn nabízí vynikající sněhové podmínky a ve vyhlášené lyžařské oblasti Zell am See - Kaprun na vás čeká také celoročně otevřená bobová dráha. Neodkládejte lyže a využijte příležitosti užít si fantastické jarní lyžování.

Kde strávit Velikonoce u moře?

Ručně malovaná vajíčka, velikonoční beránek, pomlázka z vrbových proutků - to jsou symboly českých Velikonoc. Jestli ale na našich tradicích příliš netrváte a raději byste strávili Velikonoce u moře v teple, vyberte si z našich zájezdů k moři, například do Spojených arabských emirátů, na Kanárské ostrovy či do Egypta.

Velikonoce v evropských městech

Chtěli byste strávit letošní Velikonoce jinak než malováním kraslic, pečením velikonočních pochoutek a pomlázkou? Rozjeďte se do nejkrásnějších evropských měst a zažijte velikonoční oslavy, tradice i atmosféru tak, jak ji prožívají ve Francii, Španělsku a Itálii.

Velikonoce v Itálii

Zatímco u nás jsou Velikonoce hlavně velebením jara a radosti z probouzející se přírody, pro Italy znamenají největší křesťanský svátek připomínající ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Hlavní oslavy se přirozeně odehrávají v Římě, počínaje mší na počest Poslední večeře Páně až po nedělní papežské požehnání Urbi et Orbi. 

Velikonoce se slaví po celé zemi, ať už se vypravíte do Benátek nebo Neapole. Pořádají se procesí, lidé se modlí a rozjímají a v neděli před Velikonočním pondělím se blahořečí větvičkám olivovníku. Postní doba končí a to je důvod se dobře najíst.

Na velikonočním stole v klasické italské domácnosti nesmí chybět speciální velikonoční polévka, hlavním chodem nejčastěji bývá jehněčí nebo kůzlečí pečeně. Nechybí ani typické velikonoční sladkosti. Italskou obdobou našeho beránka je holubice, tzv. colomba. Pečou se také sladké domácí chleby pro obdarování přátel a preclíky, jejichž tvar prý připomíná ruce založené při modlitbě. 


Velikonoce ve Francii

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký Pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněna vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

Jarní Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj výlet naplánujete právě v čase Velikonoc, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější a nápaditější. 

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte se na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků. 


Velikonoce ve Španělsku

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, tzv. Semana Santa, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou pasos, nosítka se sochami Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Navštivte v tomto čase Barcelonu a poznejte pravou španělskou velikonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali zdejší tradice.

K Velikonocům patří dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek. 


Co by vás mohlo zajímat