Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
10.12.2019–09.02.2020

Kam na Velikonoce? Do měst, na hory nebo k moři!

Přemýšlíte, kam letos na Velikonoce? Velikonočních pobytů jsou spousty! Využijte volných velikonočních dnů k prodlouženému víkendu v zajímavých evropských metropolích a poznejte cizí velikonoční tradice. Nebo můžete odjet za posledním lyžováním do italských či rakouských Alp, kde na vás i na konci dubna čekají dobré podmínky pro lyžování nebo strávit Velikonoce u moře. Dáme vám skvělé tipy, kam na Velikonoce na nejlepší velikonoční pobyt.

Velikonoční vajíčka na pláži

Velikonoční pobyty v evropských městech

Chtěli byste prožít letošní Velikonoce jinak než malováním kraslic, pečením velikonočních pochoutek a pomlázkou? Ptáte se, kam na Velikonoce? Rozjeďte se do nejkrásnějších evropských metropolí, poznejte jejich krásy a zažijte velikonoční oslavy, tradice i atmosféru tak, jak ji prožívají ve Velké Británii, Portugalsku a v Rusku.

London

Londýn - perla na Temži

Velká Británie | Londýn

  • Termín: 19. 4. - 22. 4. 
  • Doprava: letecky
  • Stravování: snídaně
  • Cena: 13 990 Kč

Velikonoce na horách

Rádi byste ještě stihli lyžovačku? Ani na konci dubna to v italských a rakouských Alpách nebude problém, a tak prodloužený velikonoční víkend přijde vhod i lyžařům.

Velikonoční pobyt v italských Alpách

V Itálii se na konci dubna nabízí velikonoční lyžování ve středisku Santa Caterina, které díky vysoké nadmořské poloze a kvalitnímu systému umělého zasněžování předpokládá uzavření až na konci dubna. Zdejší náročné sjezdovky a pestrá nabídka volného a extrémního lyžování potěší především zdatné lyžaře. Dalším italským střediskem ideálním pro velikonoční pobyt je Val Senales, kde skvělé sněhové podmínky i na Velikonoce zajišťuje ledovec a vysoká nadmořská poloha. Toto středisko je vhodné pro všechny od začínajících lyžařů a rodin s dětmi až po náročné lyžaře.

Velikonoční lyžování v Rakousku

Co se týče velikonočního lyžování v Rakousku, ledovec Kitzsteinhorn u vyhlášené lyžařské oblasti Kaprun - Zell am See nabízí vynikající sněhové podmínky. Díky vysoké nadmořské poloze a výkonným systémům umělého zasněžování můžeme na velikonoční pobyt s lyžováním doporučit také další rakouská střediska, jako jsou např. Sölden Arena - ÖtztalObertilliachZillertal Arena či Nassfeld. Neodkládejte lyže a využijte příležitosti užít si o Velikonocích fantastické jarní lyžování.

Velikonoce na sněhu

Velikonoce u moře

Ručně malovaná vajíčka, velikonoční beránek, pomlázka z vrbových proutků - to jsou symboly českých Velikonoc. Jestli ale na našich tradicích příliš netrváte, prožijte raději Velikonoce v teple. Ptáte se, kam na Velikonoce k moři, abyste si užili dostatek slunečních paprsků? Vyberte si z našich zájezdů do Spojených arabských emirátů, na Kanárské ostrovy či do Egypta, kde budou vaše velikonoční svátky plné relaxace u vody nebo koupání v moři.

Velikonoční vajíčka u moře

Jak se slaví Velikonoce v Evropě?

Zajímá vás, jak se slaví Velikonoce ve Francii, Španělsku či v Itálii? Seznámíme vás s tradičními velikonočními zvyky a pokrmy v evropských zemích.

Velikonoce v Itálii

Zatímco u nás jsou Velikonoce hlavně velebením jara a radosti z probouzející se přírody, pro Italy znamenají největší křesťanský svátek připomínající ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Hlavní oslavy se přirozeně odehrávají v Římě, počínaje mší na počest poslední večeře Páně až po nedělní papežské požehnání Urbi et Orbi. 

Velikonoce se slaví po celé zemi, ať už se vypravíte do Benátek nebo Neapole. Pořádají se procesí, lidé se modlí a rozjímají a v neděli před Velikonočním pondělím se blahořečí větvičkám olivovníku. Postní doba končí a to je důvod se dobře najíst.

Na velikonočním stole v klasické italské domácnosti nesmí chybět speciální velikonoční polévka, hlavním chodem nejčastěji bývá jehněčí nebo kůzlečí pečeně. Nechybí samozřejmě ani typické velikonoční sladkosti. Italskou obdobou našeho beránka je holubice, tzv. colomba. Pečou se také sladké domácí chleby pro obdarování přátel a preclíky, jejichž tvar prý připomíná ruce založené při modlitbě. 


Velikonoce ve Francii

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký Pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněny vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

Jarní Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj výlet naplánujete právě v čase Velikonoc, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější a nápaditější. 

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte se na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků. 


Velikonoce ve Španělsku

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, tzv. Semana Santa, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou sošky Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Navštivte v tomto čase Barcelonu a poznejte pravou španělskou velikonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali zdejší tradice. Čtyřdenní velikonoční letecký zájezd do Barcelony v termínu 19.-22. 4. vás vyjde již na 14 990 Kč včetně snídaní.

K Velikonocům patří dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek. 


Co by vás mohlo zajímat