Kam na Velikonoce? K moři, na hory nebo na eurovíkend

Pondělí, 15.2.2021

Přemýšlíte, kam letos na Velikonoce? Využijte volných velikonočních dnů k prodlouženému víkendu v zajímavých evropských metropolích a poznejte cizí velikonoční tradice. Nebo můžete odjet za posledním lyžováním do rakouských Alp, kde na vás i v dubnu čekají dobré podmínky pro lyžování, či strávit Velikonoce u moře. Dáme vám skvělé tipy, kam na nejlepší velikonoční pobyty.

Velikonoční vajíčka na pláži

Velikonoční zájezdy k moři

Ručně malovaná vajíčka, velikonoční beránek, pomlázka z vrbových proutků - to jsou symboly českých Velikonoc. Jestli ale na našich tradicích příliš netrváte, prožijte raději Velikonoce v teple. Ptáte se, kam na Velikonoce k moři, abyste si užili dostatek slunečních paprsků? Vyberte si ze zájezdů do Spojených arabských emirátů, na Kanárské ostrovy či do Egypta, kde budou vaše velikonoční svátky plné relaxace u vody nebo koupání v moři.

Spojené arabské emiráty: Velikonoce v kulisách horkého léta

Ve Spojených arabských emirátech mají teplo a sluníčko po celý rok. V dubnu dosahují teploty vzduchu v průměru 30 stupňů a moře je vyhřáté na úžasných 24 stupňů. Jde tedy o skvělou destinaci pro velikonoční pobyt na pláži. Pokud vás zároveň lákají zajímavé výlety do pouště, ochutnávky arabské kuchyně, poznávání exotické kultury a super moderní architektury a toužíte po ubytování v luxusním hotelu, jsou právě Emiráty tím pravým místem pro váš velikonoční pobyt v exotice.

Egypt: nejlevnější velikonoční zájezdy

Opalování a koupání v moři si na Velikonoce užijete také v Egyptě. Na rozdíl od Spojených arabských emirátů vás však velikonoční pobyt v Egyptě vyjde levněji. I za nízkou cenu tu můžete počítat s all inclusive dovolenou, během které vypustíte z hlavy veškeré starosti a budete si plnými doušky dopřávat odpočinku, sluníčka a dobrého jídla a pití. Nejlevnější týdenní zájezdy s all inclusive jsou zde na Velikonoce 2021 k dostání již od něco málo přes 10 000 Kč za osobu!

Kanárské ostrovy: osvěžující Velikonoce u moře

Pokud hledáte kompromis mezi horkou exotikou a chladnou Evropou, vydejte se na Velikonoce na Kanárské ostrovy. Koupání v moři je sice v dubnu na Kanárech vhodné spíše pro otužilce, ale příjemné teploty vzduchu nad 20 stupňů přejí aktivní dovolené a poznávání. Velikonoční pobyty na Kanárech jsou navíc ve znamení krásy a vůně jarní přírody a letoviska ještě nejsou přeplněna davy turistů jako v hlavní sezóně.

Velikonoční pobyt 2021Velikonoční pobyt 2021Velikonoční pobyt 2021

Velikonoční zájezdy na hory

Rádi byste ještě stihli lyžovačku? Ani v dubnu to v rakouských Alpách obvykle není problém, a tak prodloužený velikonoční víkend přijde vhod i lyžařům.

Rakousko: jistota sněhu blízko ČR

Co se týče velikonočního lyžování v Rakousku, můžeme díky vysoké nadmořské poloze na velikonoční pobyt s lyžováním doporučit rakouská střediska Sölden Arena - Ötztal a Stubaital. Skvělé sněhové podmínky a zároveň perfektní zázemí pro rodiny poskytují Nassfeld a Gasteinertal-Grossarltal.

Velikonoce v evropských městech

Láká vás prodloužený velikonoční víkend v některé z evropských metropolí? Ty největší a nejokázalejší velikonoční oslavy prožijete ve Francii či Španělsku. Podívejte se, jak tyto národy slaví Velikonoce a jaké jsou jejich velikonoční zvyky a pokrmy.

Velikonoce ve Francii

Velikonoce jsou pro Francouze stejně důležité jako Vánoce. Jako vzpomínku na den, kdy Ježíš Kristus vjel do Jeruzaléma, si lidé nechávají v kostele posvětit větvičky kočiček. Na Velký pátek utichnou zvony v celé Francii, podle legendy odlétají do Říma. Tam jsou naplněny vejci, která se při zpáteční cestě rozhodí do všech zahrad a domů. V pondělí ráno pak francouzské děti po zahradách i domech hledají barvená nebo čokoládová vajíčka.

Velikonoční Paříž je jako stvořená pro romantické toulky ve dvou. Pokud si svůj výlet naplánujete právě v čase Velikonoc, zažijete skutečnou smršť sladkostí a rozličných dobrot. Na Velikonoce se totiž pečlivě připravuje každé pekařství a cukrárna v zemi. Předhánějí se, čí velikonoční kreace budou originálnější, chutnější a nápaditější.

Vedle náboženských tradic se i ve Francii Velikonoce nesou ve znamení rodinných setkání a dobrého jídla. K obědu se servíruje různě upravené jehněčí maso a v Alsasku se peče velikonoční beránek jako u nás. Tady ale děti věří, že velikonoční nadílku nosí bílý zajíček jako v Německu. Pokud se rozhodnete strávit Velikonoce ve Francii, těšte se na záplavu té nejlepší čokolády, která neodmyslitelně patří k francouzským oslavám těchto jarních svátků. 

Velikonoce ve Španělsku

V katolickém Španělsku patří Velikonoce k nejvýznamnějším svátkům roku. Předchází jim Svatý týden, tzv. Semana Santa, během kterého náboženská bratrstva pořádají velkolepá, dlouho a pečlivě připravovaná procesí. V mnoha průvodech kráčí jejich příslušníci v tradičních oděvech a výrazných kápích a někteří z nich nesou sošky Panny Marie nebo Ježíše Krista. Je to kulturní a náboženská tradice, kterou Španělé každý rok velmi prožívají. I přesto, že církev v současnosti už nemá na život zdejších lidí takový vliv jako kdysi.

Navštivte o Velikonocích Barcelonu a poznejte pravou španělskou velikonoční atmosféru. Zatímco místní hojně využívají volných dní k odjezdu na malou dovolenou, do města se stěhují přespolní i zahraniční turisté, aby obdivovali zdejší tradice.

K Velikonocům patří dobré jídlo. Ve Španělsku připravují torrijas, opečené chlebové placičky na sladko a samozřejmě moučník La Mona de Pascua. S jeho tradičnější verzí se určitě setkáte v Katalánsku. Je to sladký chlebíček kruhového tvaru obložený celými vařenými vejci. Podle zvyku jím na Velikonoční pondělí obdarovávají kmotři své kmotřence. Modernější varianta La Mona de Pascua připomíná dort s meruňkovou marmeládou uvnitř, bohatě zdobený mandlemi a spoustou čokolády i čokoládových figurek. 

Co by vás mohlo zajímat

Další články

Nejkrásnější Vánoce a Silvestr u moře

22.11.2021

Výběr z bankomatu v zahraničí: jak ho mít co nejlevnější a na co dát pozor?

15.11.2021

Naše tipy, kam na levnou zimní dovolenou k moři

08.11.2021

Nejkrásnější vánoční trhy 2021 v evropských městech

28.10.2021

Kam v listopadu 2021 na dovolenou? Za sluncem!

14.10.2021

Kam s dětmi na podzimní prázdniny 2021?

08.10.2021