Hotel
Zájezd
Doprava
Cílová destinace
2 dospělí | bez dětí
26.02.2018 - 25.03.2018
1 týden

Je v Tunisku bezpečno?

Oblíbili jste si tuhle zemi ve Středomoří pro její krásné pláže a moře i přátelské lidi a dostupné ceny. Nejste si ale jisti, jestli je dovolená v Tunisku bezpečná? Jak moc je bezpečno v Tunisu?

Pověst Tuniska coby klidné prázdninové destinace bohužel hodně utrpěla díky teroristickým útokům na turistické cíle v roce 2015. A nepomohla jí ani poslední událost, v březnu 2016 byl na hranicích s Libyí úspěšně odražen nájezd Islámského státu.

Je přirozené, že se po podobných incidentech zájem o cestování do Tuniska a jeho hlavního města Tunisu upadá. Přestože se odstupem času oživuje, obnovit původní důvěru turistů a dosáhnout předchozí úrovně návštěvnosti země trvá roky. 

Jaká je bezpečnostní situace v Tunisku dnes?

Tuniská vláda v červnu 2015 reagovala řadou opatření. Uzavřela některé mešity a posílila bezpečnostní složky. Na turisticky exponovaná místa dohlíží vojsko. Zpřísnil se dohled nad horskými oblastmi a posílila i ostraha hranic s Libyí a Alžírskem.

Rychlá reakce následovala také v březnu 2016, po útoku na kasárna a policejní stanici ve městě Binkardán právě u libyjských hranic. Byla posílena veškerá bezpečnostní opatření, včetně dočasného uzavření příjezdů na ostrov Djerba pro ochranu turistů

Česká republika prostřednictvím MZV doporučila svým občanům při cestách do Tuniska maximální obezřetnost a před odletem se registrovat v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD. Nejde ale o přímé varování před cestami do země. Stejně se k věci postavila také drtivá většina zemí EU včetně Německa a Francie.

Uznáváme, že ozbrojené hlídky za každým rohem nemusí ve všech turistech automaticky vzbuzovat zrovna pocit bezpečí. V tuniských letoviscích u moře je ale klid. Místní dělají, co můžou, aby se turisté cítili co nejpohodlněji a v bezpečí.

Rozhodnutí, jestli využít situaci a udělat si super výhodnou dovolenou za jinak nedostižnou cenu, je na každém z nás. Cestu do Tuniska je jistě dobré důkladně zvážit a nic neponechal náhodě. To ale dnes bohužel platí pro cestování také do mnoha dalších zemí. 

Proč jet na dovolenou do Tuniska

Jsou lidé, kteří se nenechali odradit znepokojivými událostmi a v létě či na podzim 2015 navštívili zemi. Dovolenu v Tunisku si prakticky všichni pochvalovali. Tady jsou nejčastější důvody:

1.    Pocit bezpečí na každém kroku – hlídány jsou přístupové cesty, hotelové komplexy i pláže
2.    Pozorná péče personálu – místní jsou ještě srdečnější a považují si doslova každého hosta 
3.    Pokles místních cen – obchodníci potřebují prodat a tak jsou ochotni jít s cenou dolů
4.    Plošné snížení cen zájezdů, místy až o 30 procent – aneb výhodněji to už nejde

Tipy na výhodnou dovolenou v Tunisku

Hotel Le Khalife

Tunisko pevnina, Mahdia

HOTEL LE KHALIFE***

Letecky, 8 dní, all inclusive

 

 • přímo na písečné pláži
 • pozvolný vstup do moře
 • pro klidnou dovolenou
 • vhodné pro pobyty s rodinou

Hotel Topkapi Beach

Tunisko pevnina, Mahdia

HOTEL TOPAKI BEACH***

Letecky, 8 dní, all inclusive

 

 • dobře vybavený hotel pro méně náročné hosty
 • v centru letoviska, blízko pláže
 • pro všechny věkové kategorie
 • pěkné sportovní zázemí a animační programy

 Hotel Jinene Resort

Tunisko pevnina, Sousse

HOTEL JIMENE RESORT***

Letecky, 8 dní, all inclusive

 

 • větší hotelový koplex
 • kvalitní služby za dostupné ceny
 • u vlastní vyhrazené pláže
 • animační programy pro malé i velké

Kam dál?

Last minute zájezdy do Tuniska

Kam na bezpečnou dovolenou

Cestování do Řecka je bezpečné