Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu*
Více informací o slevě* platí pro vybrané zájezdy
Vyberte zemi
29.05–28.07.2020

Je v Tunisku bezpečno?

Oblíbili jste si Tunisko pro jeho krásné pláže a moře i přátelské lidi a dostupné ceny, ale nejste si jisti, jestli je dovolená v Tunisku bezpečná? Seznámíme vás s aktuální situací i jejím vývojem.

Pověst Tuniska coby klidné prázdninové destinace bohužel hodně utrpěla kvůli teroristickým útokům na turistické cíle v minulých letech. Je přirozené, že po podobných incidentech zájem o cestování do Tuniska a jeho hlavního města upadl. V současné době je však o dovolenou v Tunisku opět zájem.

Jak se vyvíjela bezpečnostní situace v Tunisku?

Tuniská vláda reagovala na útoky na turistické cíle v roce 2015 (muzeum Bardo, letovisko Sousse) řadou opatření a dne 24. 11. 2015 vyhlásila výjimečný stav. Uzavřela některé mešity a posílila bezpečnostní složky. Na turisticky exponovaná místa dohlíží vojsko. Zpřísnil se dohled nad horskými oblastmi a posílila i ostraha hranic s Libyí a Alžírskem.

Rychlá reakce následovala také v březnu 2016 po útoku na kasárnu a policejní stanici ve městě Binkardán u libyjských hranic. Byla posílena veškerá bezpečnostní opatření včetně dočasného uzavření příjezdů na ostrov Djerba pro ochranu turistů.

V roce 2017 došlo k výjimečným násilným útokům zaměřeným na bezpečnostní složky státu. Je proto důležité stále dodržovat základní pravidla bezpečného cestování jako dbát pokynů bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, individuálnímu cestování, nočním přesunům a nebezpečným místům. Tunisané však dělají, co můžou, aby se turisté cítili co nejpohodlněji a v bezpečí.

Česká republika aktuálně prostřednictvím MZV doporučuje svým občanům při cestách do Tuniska obezřetnost a před odletem se registrovat v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD. Nejde ale o přímé varování před cestami a lidé zájezdy do země kupují. Dovolená v Tunisku má totiž mnoho výhod.

Proč jet na dovolenou do Tuniska

Ti, kteří se nenechali odradit znepokojivými událostmi a v minulých letech navštívili zemi, si v drtivé většině případů dovolenou pochvalovali. Tady jsou nejčastější důvody.

1.   Pocit bezpečí na každém kroku – hlídány jsou přístupové cesty, hotelové komplexy i pláže

2.   Pozorná péče personálu – místní jsou ještě srdečnější a považují si doslova každého hosta 

3.   Pokles místních cen – obchodníci potřebují prodat, a tak jsou ochotni jít s cenou dolů

4.   Atraktivní ceny zájezdů – dovolenou lze sehnat opravdu výhodně

Kam dál?