Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zadejte rozpočet a nechte se překvapit, kam až se dostanete!
12.11.2019–11.01.2019
Vyberte dopravu
Cena za osobu

Je v Tunisku bezpečno?

Oblíbili jste si tuhle zemi ve Středomoří pro její krásné pláže a moře i přátelské lidi a dostupné ceny, ale nejste si jisti, jestli je dovolená v Tunisku bezpečná? Jak moc je bezpečno v Tunisu?

Pověst Tuniska coby klidné prázdninové destinace bohužel hodně utrpěla díky teroristickým útokům na turistické cíle v minulých letech. Je přirozené, že po podobných incidentech zájem o cestování do Tuniska a jeho hlavního města Tunisu upadl. Přestože se odstupem času tento zájem oživuje, v současnosti především o ostrov Djerba, obnovit původní důvěru turistů a dosáhnout předchozí úrovně návštěvnosti země trvá roky. 

Jak se vyvíjela bezpečnostní situace v Tunisku?

Tuniská vláda reagovala na útoky na turistické cíle v roce 2015 (muzeum Bardo, letovisko Sousse) řadou opatření a dne 24. 11. 2015 vyhlásila výjimečný stav. Uzavřela některé mešity a posílila bezpečnostní složky. Na turisticky exponovaná místa dohlíží vojsko. Zpřísnil se dohled nad horskými oblastmi a posílila i ostraha hranic s Libyí a Alžírskem.

Rychlá reakce následovala také v březnu 2016 po útoku na kasárnu a policejní stanici ve městě Binkardán u libyjských hranic. Byla posílena veškerá bezpečnostní opatření včetně dočasného uzavření příjezdů na ostrov Djerba pro ochranu turistů.

V roce 2017 došlo k výjimečným násilným útokům zaměřeným na bezpečnostní složky státu. Je proto důležité stále dodržovat základní pravidla bezpečného cestování jako dbát pokynů bezpečnostních sil, vyhýbat se místům s vysokou koncentrací lidí, individuálnímu cestování, nočním přesunům a nebezpečným místům. Tunisané dělají, co můžou, aby se turisté cítili co nejpohodlněji a v bezpečí.

Česká republika aktuálně prostřednictvím MZV doporučuje svým občanům při cestách do Tuniska obezřetnost a před odletem se registrovat v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD. Nejde ale o přímé varování před cestami do země. Rozhodnutí, jestli využít situaci a udělat si výhodnou dovolenou za skvělou cenu, je na každém z nás.

Proč jet na dovolenou do Tuniska

Jsou lidé, kteří se nenechali odradit znepokojivými událostmi a v minulých letech navštívili zemi. Dovolenu v Tunisku si prakticky všichni pochvalovali. Tady jsou nejčastější důvody:

1.    Pocit bezpečí na každém kroku – hlídány jsou přístupové cesty, hotelové komplexy i pláže
2.    Pozorná péče personálu – místní jsou ještě srdečnější a považují si doslova každého hosta 
3.    Pokles místních cen – obchodníci potřebují prodat a tak jsou ochotni jít s cenou dolů
4.    Plošné snížení cen zájezdů, místy až o desítky procent – aneb výhodněji to už nejde

Tipy na výhodnou dovolenou v Tunisku

 Hotel Jinene Resort

Tunisko pevnina, Sousse

HOTEL JIMENE RESORT***

 • Větší hotelový komplex
 • Kvalitní služby za dostupné ceny
 • U vlastní vyhrazené pláže
 • Animační programy pro malé i velké

Diana Beach

Djerba, Sangho

HOTEL DIANA BEACH***

 • Hotelový komplex ležící 13 km od města Zarzis
 • Přímo na krásné písečné pláži
 • Nákupní možnosti jsou vzdáleny pouhých 200 m
 • Široká nabídka sportovních aktivit a zábavy v rámci animačního programu

Hotel Topkapi Beach

Tunisko pevnina, Mahdia

HOTEL TOPKAPI BEACH***

 • Dobře vybavený hotel
 • V centru letoviska, blízko pláže
 • Pro všechny věkové kategorie
 • Pěkné sportovní zázemí a animační programy

Kam dál?