Vyberte zemi
19.01–18.03.2021

Je v Tunisku bezpečno?

Oblíbili jste si Tunisko pro jeho krásné pláže a moře i přátelské lidi a dostupné ceny, ale nejste si jisti, jestli je dovolená v Tunisku letos bezpečná? Seznámíme vás s aktuální situací a prozradíme vám, jak to v Tunisku nyní funguje.

Od 28. července je možné do Tuniska v rámci organizované turistiky cestovat bez nutnosti podstoupení testování na koronavirus před cestou tam i zpět do ČR. Jedinou podmínkou pro vstup do země je pouze vyplnění zdravotního formuláře na palubě letadla nebo po příletu do Tuniska (kromě klasického turistického registračního formuláře). 

Aktuální informace ohledně vstupních požadavků najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Proč jet na dovolenou do Tuniska

 1. První exotika - otevření mimoevropských destinací zahájilo právě Tunisko. Pláže jako vystřižené z katalogu, výlety do pouště, nakupování v tradičních bazarech, all inclusive ochutnávky arabské kuchyně a další exotické zážitky na dovolené v Evropě nezažijete.
 2. Bezpečí - podle aktuálních čísel se Tunisko skvěle vypořádalo s koronavirem a přijalo striktní bezpečností opatření, kterými se musí řídit místní turistická zařízení. Na dovolené v Tunisku je tak uděláno maximum pro ochranu zdraví turistů.
 3. Pokles cen – místní obchodníci potřebují prodat a tak jsou ochotní jít s cenami dolů. Nízké jsou nejen ceny přímo v Tunisku, ale také ceny zájezdů, které lze sehnat opravdu výhodně.
 4. Málo turistů – z důvodu aktuální situace je v Tunisku méně turistů než obvykle, s čímž jsou spojeny výhody jako např. poloprázdné hotely, pláže a restaurace. Kapacita hotelů je omezená na max. 50 %, takže tlačenice o lehátka u bazénu nebo fronty v hotelové restauraci letos rozhodně nečekejte.

Desatero bezpečné dovolené v Tunisku

Tuniské hotely musí dodržovat tzv. Sanitární protokol, což má zamezit případnému přenosu nákazy. Jaká jsou hlavní přijatá bezpečnostní opatření?

 1. Měření teploty infračerveným teploměrem při příjezdu hostů na hotel
 2. Upřednostnění on-line check-inu
 3. Dezinfekční prostředky, roušky a rukavice k dispozici ve společných prostorách hotelu
 4. Dezinfekční zóna pro zavazadla
 5. Povinnost dodržování sociálního odstupu 1 metr
 6. Pečlivý úklid, dezinfekce a větrání pokojů (min. 3 hodiny před ubytováním nového hosta)
 7. Pravidelná dezinfekce hotelového vybavení, kterého se hosté často dotýkají, a společných prostor
 8. Omezení kapacity hotelových restaurací, dodržování sociálních odstupů a zákaz přímého kontaktu hostů s jídlem
 9. Pozastavení animačních programů a dalších hromadných akcí jako např. diskoték (venkovní animační programy nadále probíhají)
 10. Zýšené hygienické požadavky a dodržování sociálních odstupů na pláži a v hotelových bazénech

Bude vás zajímat

Tunisko volá... Pojeďte na dovolenou s námi